Namaste
„Namaste! Po prostu Indie” to książka przyjaciół, którzy odnaleźli wspólną pasję – podróżowanie. Przedstawiają swoimi oczami Indie – kraj przesycony różnorodnością kolorów, zapachów i smaków, zaskakujących zwyczajów, gdzie z jednej strony widać bogactwo i ogromny postęp technologiczny, a z drugiej nie sposób nie zauważyć panującej biedy. Autorzy opisują wydarzenia, które przeżyli, miejsca, które widzieli i ludzi, których spotkali. Wspominają o legendach i religijnych obrządkach, pokazują znane na całym świecie miejsca, jak również zwykłych ludzi, ilustrując swoje opowieści ponad tysiącem zdjęć, tematycznie dobranych do czterdziestu rozdziałów. Unikalną wartość książki stanowi między innymi przedstawienie Indii z wielu subiektywnych perspektyw, bo oczami siedemnastu jej autorów.
Opublikowano Odsłony: 1757
Drukuj

Dostałam ja w prezencie i uważam, że to najlepsza pozycja podróżnicza jaką przeczytałam. Wspaniała książka napisana przez grupę przyjaciół dzięki czemu niezwykle różnorodna i interesująca. Pokazuje Indie oczami różnych ludzi co sprawia, że czytelnik wciąga się bez reszty. Wspaniale dobrane zdjęcia idealnie uzupełniaja kolejne rozdziały.Gorąco polecam !!!!

Recenzja z "Na kanapie"

 
Opublikowano Odsłony: 1301
Drukuj

Zaskoczyła mnie ta książka. Sama podróżuję do ciekawych miejsc i lubię potem o tym opowiadać, więc i tu oczekiwałam po prostu opowieści o cudach innych światów.

Pomysłodawczynią jest Anetta Ostojska, zakochana w Indiach bez pamięci. Zaprosiła do opowiedzenia o tym wielkim, niby dobrze znanym a wciąż pełnym tajemnic kraju innych podróżników równie Indiami zafascynowanych. Często zresztą autorzy zdjęć i opowiastek podróżowali razem. Każda z szesnastu osób wybrała swój temat opowieści – subiektywny, naznaczony osobistym doświadczeniem i refleksją. Razem składają się na bogaty i wyczerpujący obraz kraju. W ten sposób poznajemy zwyczaje dnia codziennego – handel, komunikację, sposób mieszkania, żywienia mieszkańców Indii. Podróżnicy oprowadzają nas po najbardziej znanych miejscach – jak Taj Mahal, Delhi, Różowe, Złote i Błękitne Miasta Rajasthanu, ale też po tych, do których turysta rzadziej dociera. Mamy okazję być na indyjskim weselu, obchodzić urodziny po indyjsku i zobaczyć, jak wyglądają indyjskie apteki, toalety oraz salony fryzjerskie. Poznajemy słynne święte krowy i zwyczaj spędzania czasu oraz wykonywana większości czynności „na kucaka”. Wszystkie opowieści są pisane żywym, malowniczym i dowcipnym językiem, a każdej towarzyszy zestaw arcyciekawych fotografii na temat. Podpisy pod nimi to osobna przyjemność z czytania tej książki. We wstępie Anetta Ostojska mówi, iż ma nadzieję, że książka  okaże się ciekawa dla tych, którzy już w Indiach byli i tych, którzy marzą o podróży do tego kraju. Sądzę jednak, że nawet dla tych, którzy nigdy nie pojadą – taka podróż ze strony na stronę okaże się też arcyciekawa. I choć dzięki m.n. internetowi mamy możliwość obejrzenia także na żywo wielu miejsc pokazanych w książce – ten gruby, wypełniony wspomnieniami, spostrzeżeniami oraz dziesiątkami osobistych fotografii tom to jakby dotknięcie Indii, poczucie tamtych zapachów, smaków i podanie ręki spotkanym ludziom.

Dana Jurszewicz

 
You are here:   StartRecenzje 
| + - | RTL - LTR